Lefkoşa Surlariçi Yayalaştırma Projesi’ne tam destek verdiklerini açıkladı:

25.01.2017

855 Kişi Okumuş

0 Yorum

Lefkoşa Surlariçi Yayalaştırma Projesi’ne tam destek verdiklerini açıkladı:
Kıbrıs Esnaf ve Sanaatkarlar Merkez Birliği Genel Başkanı Kemal Altuncuoğlu, “Lefkoşa Surlariçi Yayalaştırma Projesi”ne tam destek verdiklerini belirterek, projeye ellerinden gelen katkıyı koymaya hazır olduklarını bildirdi.
Altuncuoğlu yazılı açıklamasında, Lefkoşa Surlariçi Yayalaştırma Projesi’nin yeniden gündeme taşınması ve LTB Başkanı Kadri Fellahoğlu’nun kararlı bir duruş sergileyerek projeyi hayata geçirmeye çalışmasını takdirle karşıladıklarını kaydetti.
Lokmacı kapısından günde 2 bin dolayında turistin kuzeye geçip Selimiye Camisi, Büyük Han, Bedesten, Bandabulya ve diğer turistik yerleri gezdiğini, ancak turistlerin bu ziyaretler esnasında yoğun bir trafik akışıyla karşılaşıp dolaşamadığını ve bölgede daha fazla kalıp eğlenemediğini savunan Altuncuoğlu, “Lokmacı Barikatı’ndan geçen turistlerin 150 metre içinde hapis olduklarını” iddia etti.
Yolların trafiğe kapanmasından sonra yol kenarlarında kapalı durumdaki dükkanlara da tekrardan açılma fırsatı doğacağını ve yeniden hizmet vermeye başlayacağına inanç belirten Altuncuoğlu, “CTP-ÖRP hükümeti” tarafından hazırlanan proje için TC Büyükelçiliği ile o dönemki hükümetin 6 milyon TL kaynak ayırdığını ifade etti.
PROJE BÖLGE HALKINI SEVİNDİRDİ 
Projede, bölgedeki Kuyumcular Sokak ve Yediler Bölgesindeki kirli işyerlerinin de bölgeden çıkarılarak kafeterya, restoran, hediyelik eşya gibi hem halka hem de turistlere hizmet etmesinin arzulandığını ifade eden Altuncuoğlu, fakat UBP hükümetinin bu projeyi durdurup hayata geçmesini engellediğini öne sürdü.
Altuncuoğlu, şimdi Fellahoğlu’nun bu projeye hayat vermek istemesinin bölge halkını çok sevindirdiğini ve heyecanlandırdığını ifade ederek, “Esnaf ve Sanatkarlar Merkez Birliği olarak bizler de Belediye Başkanımız Sn. Fellahoğlu’nun bu girişimine tam destek vererek kendisine ve heyetine elimizden gelen katkıyı koymaya hazırız” dedi.
İlgili Terimler :

YORUMLAR

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ