Nihat TUNALI İOSB Müteşebbis Heyet Başkan Vekili

11.01.2017

712 Kişi Okumuş

0 Yorum

Nihat TUNALI İOSB Müteşebbis Heyet Başkan Vekili
1947 yılında Gümülcine’de doğdu. İlkokulu Zeytinburnu Sümer İlkokulu’nda, liseyi Sultanahmet Ticaret Lisesi’nde, üniversite eğitimini ise İstanbul İktisadi Ticari İlimler Akademisi İşletme – Muhasebe bölümünde tamamladı.
Bir dönem mali müşavirlik alanında çalışan Nihat Tunalı,1970-1986 yılları arasında Türkiye Denizcilik İşletmeleri Genel Müdürlüğünde kamu görevini üstlenmiştir. Tunalı, aynı zamanda inşaat sektöründe de yer alarak inşaat taahhütlerinde bulunmuştur ve 200 bin metrekare kapalı alan inşaatı gerçekleştirmiştir. Çeşitli altyapı işlerini tamamlayan çalışmaları ve inşaat sektörüne yansıyan başarıları, sektör kapsamında İntur Anonim Şirketi’ni kurmasına vesile olmuştur ve 17 yıl boyunca İntur Anonim Şirketi’nin Yönetim Kurulu Başkanlığını yapmıştır.
İkitelli Tümsan Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi’nde de yöneticilik yapan Nihat Tunalı,  bir yıl süren İkitelli Organize Sanayi Bölgesi (İOSB)  Yönetim Kurulu Üyeliği’nin ardından 2011 yılı Şubat ayında getirildiği İOSB Başkan Vekilliği görevini, 25 Ocak 2012’deki İOSB Genel Kurulu’nda seçilerek 2016 Şubat ayına kadar sürdürmüştür. Ardından 4 Şubat 2016 tarihinde gerçekleştirilen Genel Kurul sonucunda Müteşebbis Heyet Başkan Vekilliği görevini yürütmektedir. Aynı zamanda merkezi Ankara’da bulunan Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu’nun (OSBÜK) Denetim Kurulu  Üyeliğini yapan Nihat Tunalı, evli ve  iki çocuk babasıdır.
İlgili Terimler :

YORUMLAR