Beşiktaş Alman Başkana Emanet

06.02.2017

711 Kişi Okumuş

0 Yorum

Beşiktaş Alman Başkana Emanet
Protokolün ‘Başkanlar Değişim Programı’ kapsamında Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar makam koltuğunu, bir günlüğüne Herne Belediye Başkanı Frank Dudda’ya devretti.
MURAT Hazinedar, kentler arasındaki dostluk ve kardeşlik ilişkisini geliştirmek, karşılıklı güven temelinde çeşitli alanlarda iş birliği yapmak üzere kurdukları kardeş şehir hukuku çerçevesinde gerçekleştirilen Başkanlar Değişim Programı’nın, iki kenti birbirine yakınlaştıracağını söyledi. Program kapsamında bir günlüğüne görevini devrettiğini ve Beşiktaş’ı Dudda’nın yöneteceğini ifade eden Hazinedar, “Gerçekleştirilecek bu nöbet devri, kardeş kent Herne’nin Belediye Başkanı Frank Dudda’nın Beşiktaş kentini daha iyi tanımasına ve Beşiktaşlılarla empati kurmasına katkı sağlayacaktır. Program iki kentin vatandaşları arasındaki ilişkilerin geliştirilmesinde de önemli bir adım olacaktır” dedi.
BÜTÜN DÜNYADA GEÇERLİ OLSUN
Başkan Dudda ise görevi devraldığı için çok mutlu olduğunu ve kendisine verdikleri bu gurur kaynağını takdirle karşıladığını dile getirdi. Farklı belediye başkanlarının bu şekilde görevlerini paylaşmasının önemine işaret eden Dudda, “Bu sadece Avrupa belediye başkanları için geçerli olmasın. Bütün dünya belediye başkanları için geçerli olsun. Çünkü bu şekildeki paylaşımlar aynı zamanda o belediye başkanlarının kendi halklarına da yardımcı olur. İki kent birbirini daha iyi tanırsa yeni olanaklar da ortaya çıkar” diye konuştu.
Alman başkanın ilk talimatı gülümsetti
ODAYI HEMEN BOŞALTIN!
Konuşmaların ardından Murat Hazinedar, şehrin anahtarını Frank Dudda’ya verdi. Başkanlığı ve şehrin anahtarını teslim alan Dudda ilk talimatını odada bulunanlara verdi. Dudda, “Sizden bir ricam olacak. Hemen göreve başlıyorum, odayı boşaltmanızı rica edeceğim” diyerek espri yapınca herkesi güldürdü.
Başkan Yardımcısı Av. Rıfat Örnek, Başkan Yardımcıları ve Makamında çalışma arkadaşlarıyla bir süre fotoğraf çektiren yeni Başkan Frank Dudda, esnaf ziyaretlerini de aynı saat içinde gerçekleştirdi. Başkan Dudda, Levent Çarşı’daki esnafı ziyaret edip tanıştı, denetim yaptı ve ilçe hakkında bilgi aldı.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz